دوشنبه شانزدهم مهر ۱۳۸۶

رایحه خوش خدمت یا حزب شود یا منحل!

                                     رایحه خوش خدمت یا حزب شود یا منحل!

قائم مقام حزب اعتماد ملی از رئیس جمهور خواست یا با اعضای ائتلاف رایحه خوش خدمت به عنوان یک تشکل غیرقانونی برخورد کند یا آن را رسما به طور قانونی تبدیل به حزب نماید. 

رسول منتجب‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی آفتاب در خصوص پخش تراکت‌هایی با عنوان «رایحه خوش خدمت» در راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: «این اقدامی که در روز قدس انجام شد دو اشکال دارد. نخست مسأله تبلیغات زودهنگام است و اینکه یک تشکیلات از هم اکنون تبلیغات غیرقانونی را برای انتخابات مجلس هشتم آغاز کرده است. دولت موظف است به عنوان مجری قانون جلوی این رفتار را بگیرد و وزارت کشور از این تخلف انتخاباتی ممانعت کند». 

وی افزود: «اما اشکال مهم‌تر این است که دولت به عنوان خدمتگزار مردم و نهاد امانتدار رأی مردم و حافظ بیت‌المال وارد این صحنه شود و بخواهد تشکیلات غیررسمی و غیرقانونی ایجاد کند و برای انتخابات از آن بهره گیرد. چندانکه در گذشته این اتفاق افتاد. این، اشکال مهم‌تر است که هیچ توجیهی ندارد». 

این روحانی اصلاح‌طلب ادامه داد: «لازم نیست امضای رئیس جمهوری پای این تشکیلات باشد. همه عالم می‌دانند رایحه خوش خدمت یعنی آقای احمدی‌نژاد. این کار غیرقانونی است. در کشور یا باید یک گروه از کمیسیون ماده 10 احزاب مجوز فعالیت سیاسی – تبلیغاتی بگیرد که اینها چنین نکرده‌اند و یا اینکه دولت باید با آن برخورد کند». 

منتجب‌نیا افزود: «چرا تشکل غیرقانونی درست می‌کنید؟ فرض کنیم که رایحه خوش خدمت از بودجه دولت و درآمد حاصل از فروش نفت و مالیات مردم و بودجه سابق شهرداری و بودجه امروز ریاست جمهوری هم استفاده نمی‌کند. اما نفس قضیه یعنی وجود تشکلی گمنام و فاقد مجوز محل اشکال قانونی است. رئیس جمهور باید به عنوان مجری قانون با آن مقابله کند». 

قائم مقام حزب اعتماد ملی با بیان اینکه این تشکل‌ها نزدیک انتخابات تشکیل و فعال می‌شوند و بعد از انتخابات جمع می‌شوند گفت: «اگر این‌ها تخلفی کردند گریبان چه کسی را باید گرفت؟ آیا رئیس جمهور حاضر است مسئولیت آن را بپذیرد؟ اگر حاضر است آن را اعلام کند. قطعا حاضر نیست. پس چرا از تشکل‌های غیرقانونی استفاده می‌کنید. چرا حزب تأسیس نمی‌کنید؟» 

منتجب‌نیا پیشنهاد کرد: «رایحه خوش خدمت را تبدیل به حزب کنید تا پاسخگوی قانون باشد. این رایحه خوش خدمت اصلا چیست؟ وابسته به کیست؟ بودجه‌اش از کجاست؟ یک تشکل مجهول‌الهویه است که همه می‌دانند متعلق به رئیس جمهور است، اما رسما فاقد مجوز است». 

وی در پایان اظهار داشت: «این بدعت ناپسندی است در نظام و تاریخ انقلاب که بهتر است ادامه نیابد».

نوشته شده توسط سیدامیر سعیدی در 12:57 |  لینک ثابت   •